Chivu despre victoria lui Inter dupa ce a fost condusa cu 2 la 0: Am fost o echipa umila!

In: Sport, Stirile zilei

Cristian Chivu a declarat, duminica, dupa victoria din meciul cu Catania, scor 3-2, ca elevii lui Andrea Stramaccioni au aratat caracter, ambitie si ca pot forma o echipa umila, informeaza site-ul oficial al gruparii milaneze.

“Astazi am demonstrat caracter, ambitie si am fost o echipa umila. Acestea sunt principiile fundamentale pentru un grup, alaturi de a ne ajuta unul pe celalalt in momentele dificile. In prima repriza nu am aratat aceste lucruri si am primit doua goluri. In repriza a doua am muncit mai mult, am jucat mai bine am pus adversarul in dificultate si am reusit sa intoarcem rezultatul. Am …read more