Se apropie CAMPIONATUL MONDIAL 2014! Vezi PROGRAMUL si TELEVIZARILE!

In: Sport, Stirile zilei

In doua saptamani incepe Campionatul Mondial din Brazilia, in meciul de deschidere duelandu-se Brazilia si Croatia la Sao Paulo.

Va prezentam mai jos loturile preliminare si programul complet al intregului turneu brazilian:

GRUPA A

Brazilia (BRA)

Croatia (CRO)

Camerun (CAM)

Mexic (MEX)

12 iunie, Brazilia – Croatia: 23:00, TVR 1

13 iunie, Mexic – Camerun: 19:00, TVR 1

17 iunie, Brazilia – Mexic: 22:00, TVR 1

19 iunie, Camerun – Croatia: 01:00, TVR 1

23 iunie, Camerun – Brazilia: 23:00, TVR 1

23 iunie, Croatia – Mexic: 23:00, TVR 2

Brazilia – selectioner: Luiz Felipe Scolari

Portari: Jefferson (Botafogo), Julio Cesar (Toronto FC), Victor (Atletico MG).

Fundasi: Dante (Bayern Munich) David Luiz (Chelsea), Henrique (Napoli), Thiago Silva (PSG) Dani Alves (Barcelona), Maicon (Roma) Marcelo (Real Madrid), Maxwell (PSG).

Mijlocasi: Fernandinho (Manchester City) Hernanes (Inter) Luiz Gustavo (Wolfsburg) Oscar (Chelsea), Paulinho (Tottenham Hotspur), Ramires (Chelsea), Willian (Chelsea).

Citeste si   Esti mort dupa pufuleti? Afla de ce nu e bine sa-i mananci!

Atacanti: Bernard (Shakhtar Donetsk), Fred (Fluminense) Hulk (Zenit) Jo (Atletico MG), Neymar (Barcelona).

Croatia – selectioner: Niko Kovaci

Portari: Stipe Pletikosa (FK Rostov), Danijel Subasici (AS Monaco), Oliver Zelenika (Lokomotiva Zagreb);

Fundasi: Igor Bubnjici (Udinese), Vedran Corluka (Lokomotiv Moscova), Dejan Lovren (Southampton), Danijel Pranjici (Panathinaikos Atena), Gordon Schildenfeld (Panathinaikos Atena), Darijo Srna (Sahtior Donetk), Ivan Strinici (Dnepr Dnepropetrovsk), Domagoj Vida (Dinamo Kiev), Sime Vrsaljko (Genoa);

Mijlocasi: Marcelo Brozovici (Dinamo Zagreb), Milan Badelj (Hamburger SV), Mateo Kovacici (Internazionale Milano), Niko Kranjcar (Queens Park Rangers), Ivan Mocinici (NK Rijeka), Luka Modrici (Real Madrid), Mario Pasalici (Hajduk Split), Ivan Rakitici (FC Sevilla), Jorge Sammir Cruz Campos (Getafe), Ognjen Vukojevici (Dinamo Kiev);

Atacanti: Eduardo Alves da Silva (Sahtior Donetk), Ivo Ilicevici (Hamburger SV), Nikica Jelavici (Hull City), Mario Mandzukici (Bayern Munchen), Ivica Olici (VfL Wolfsburg), Ivan Perisici (VfL Wolfsburg), Ante Rebici (AC Fiorentina), Duje Cop (Dinamo Zagreb).

Citeste si   OPERATIUNE DE SALVARE INCREDIBILA: Cauta delfini, dar a gasit cu totul altceva! GALERIE FOTO

Mexic – selectioner: Miguel Herrera

Portari: Jesus Corona (Twente), Alfredo Talavera (Toluca), Guillermo Ochoa (Ajaccio);

Fundasi: Paul Aguilar (America), Miguel Layun (America), Hector Moreno (Espanyol), Diego Reyes (Porto), Francisco Rodriguez (Club America), Rafael Marquez (Leon), Carlos Salcido (UANL);

Mijlocasi: Hector Herrera (Porto), Jose Juan Vazquez (Leon), Juan Carlos Medina (America), Carlos Pena (Leon), Isaac Brizuela (Toluca), Luis Montes (Leon), Marco Fabian (Cruz Azul), Andres Guardado (Valencia);

Atacanti: Oribe Peralta (America), Javier Hernandez (Manchester United), Raul Jimenez (America), Alan Pulido (UANL), Giovani dos Santos (Villarreal).

Camerun – selectioner: Volker Finke

Portari: Charles Itange (Konyaspor), Assembe Roland Ndy (Guingamp), Sammy Ndjock (Fethiyespor), Loic Feudjou (Cotonsport);

Fundasi: Allan Nyom (Granada), Dany Nounkeu (Besiktas Istanbul), Cedric Djeugoue (Cotonsport), Aurelien Chedjou (Galatasaray Istanbul), Nicolas Nkoulou (Olympique Marseille), Armel Kana Biyik (Rennes), Henri Bedimo (Oympique Lyon), Benoit Assou Ekotto (Queens Park Rangers), Gaetang Bong (Olympiakos Pireu);

Citeste si   Minut cu minut! Ce se intampla in organismul tau imediat dupa ce consumi o bautura carbogazoasa de Cola?!

Mijlocasi: Eyong Enoh (Antalyaspor), Jean Makoun (Rennes), Joel Matip (Schalke 04), Stephane Mbia (FC Sevilla), Landry Nguemo (Girondins Bordeaux), Alexandre Song (FC Barcelona), Cedric Loe (Osasuna Pamplona), Edgar Sally (RC Lens);

Atacanti: Samuel Eto’o (Chelsea Londra), Eric Maxime Choupo-Moting (FSV Mainz), Benjamin Moukandjo (AS Nancy), Vincent Aboubakar (Lorient), Pierre Webo (Fenerbahce Istanbul), Mohamadou Idrissou (FC Kaiserslautern), Fabrice Olinga (Zulte Waregem)

GRUPA B

Spania (SPA)

Olanda (OLA)

Chile (CHI)

Australia (AUS)

13 iunie, Spania – Olanda: 22:00, TVR 1

14 iunie, Chile – Australia, 01:00, TVR 1

18 iunie, Australia – Olanda, 19:00, TVR 1

18 iunie, Spania – Chile, 22:00, TVR 1

23 iunie, Australia – Spania, 19:00, TVR 1

23 iunie, Olanda – Chile, 19:00, TVR 1

Vezi PROGRAMUL COMPLET SI TELEVIZARILE din ROMANIA pe 24s.ro!













MAI TREBUIE SA CITESTI SI...

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Name Email Website Comment

REVINO IN TOP

Share Page

Close